Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

 

Pristine Seas projesinde de okyanuslarımızı ve resifleri, aşırı avlanma ve kirlilikten kurtarmak üzere ünlü kaşif Enric Sala ile birlikte çalışıyor. Türkiye’de ise her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve şimdiye kadar birçok ünlünün destek verdiği Hayvanlar İçin Kükre kampanyasına imza atan National Geographic, insanları yardıma muhtaç ve sahipsiz hayvanlara yardım etmeye ve hayvan hakları derneklerine ve barınaklara destek olmaya çağırıyor.

Bu yıl da okyanuslardaki tek kullanımlık plastik atık problemine dikkat çeken National Geographic, "Gezegen mi, Plastik mi?" kampanyasıyla bu durumdan en fazla etkilenen canlıları ve alınması gereken önlemleri vurgulayarak tüm dünyaya acil eylem çağrısında bulundu.

Daha fazla bilgi için;
Gezegen mi, Plastik mi?

Çarpıcı hikayelerin, üzerinde yaşadığımız Dünya'yı anlama ve onu pozitif yönde değiştirme gibi benzersiz bir güce sahip olduğunu düşünen National Geographic her ay yaklaşık 760 milyon kişiye dokunarak misyonunu sürdürüyor.

Bu yıl 130. yıldönümünü kutlayan National Geographic, kurulduğu günden bu yana bilime ve keşfe verdiği desteğin yanı sıra dünyamızın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak, canlıların soylarının tükenmesini önlemek ve bu konularda toplulukları bilinçlendirmek üzere sayısız projeye imza atan dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen kuruluşu ve kendi alanında en güvenilen markasıdır. Gezegeni önemseyenlerin esin kaynağı National Geographic, 1888’den bu yana doğayı koruma ve eğitime olan bağlılığıyla dünyayı keşfetmeye ve ona hak ettiği değeri vermeye devam ediyor. Keşif ve koruma çalışmalarına büyük destek veren National Geographic bu projeleri hem global olarak hem de Türkiye operasyonlarıyla sürdürüyor.


Big Cats Initiative (Büyük Kediler Girişimi) projesiyle soyu tükenmekte olan kaplan, aslan, jaguar gibi büyük kedileri kurtarmak üzere farkındalık yaratılmaya çalışılıyor ve fon oluşturuluyor. Ünlü National Geographic kaşifi Joel Sartore ile Photo Ark projesine imza atarak ve nesli tükenmekte olan 15.000 farklı türü fotoğraflayarak insanları bu doğal güzelliklerin önümüzüdeki nesillere aktarılması konusunda harekete geçmeye davet ediyor.